Yurtdışında Ekonomik Fiyatlara Lisans Tamamlama

Yurtdışında Ekonomik Fiyatlara Lisans Tamamlama

Yurtdışında Hukuk Lisans Tamamlama

Adalet meslek yüksekokulu mezunları DGS ile hukuk fakültesine kayıt yaptırma hakkında sahiptirler. Fakat bu süreç oldukça sancılıdır. Çünkü DGS’de gerekli puan şartını sağlamak hukuk lisans programlarına yerleşmek için yeterli değildir. Bu sınav zorluğunun yanında üniversitelerin dikey geçiş öğrencilerine ayırdıkları kontenjan sınırlılığı da öğrencilere sıkıntı çıkarmaktadır. Türkiye’de adalet meslek yüksekokulu mezunu çok fazladır ve hukuk fakültelerinin dikey geçiş kontenjanları oldukça sınırlıdır. Tüm bu sebeplerden dolayı hukuk lisans tamamlama şansı elde edemeyen öğrenciler hayallerinden vazgeçmek zorunda kalıyorlar. Siz de eğer ki, DGS engeline takılan adalet meslek yüksekokulu mezunuysanız ekonomik fiyatlara yurtdışında hukuk lisans tamamlama fırsatını kaçırmayın. Bu fırsatı sunan üniversitelerden ilki Ukrayna Harkov şehrindeki Harkov Ekonomi ve Hukuk Üniversitesi’dir.

Harkov Ekonomi ve Hukuk üniversitesi, DGS mağduru olan öğrencilere ekonomik fiyat, denklik ve kaliteli eğitim avantajları sunuyor. Bu avantajlara ek olarak yurtdışında lisans tamamlamak isteyen öğrenciler hukuk fakültesi eğitimine 3. sınıftan başlarlar. Bir diğer avantaj olarak da bu eğitimlerini 2 yıl içerisinde tamamlarlar ve hayallerini süsleyen diplomalarına kavuşurlar. Siz de sadece önlisans diplomanız ile bu üniversiteden kabul alabilirsiniz. Türk akademisyenlerden oluşan kadrodan eğitim alacak olmanız sebebiyle de ekstradan bir yabancı dil bilmenize gerek yoktur. Dil avantajının yanında Türkiye’de hukuk eğitimi müfredatına uygun aldığın eğitim sonucunda YÖK denklik sürecinde zorlanmazsınız.

Yurtdışı Hukuk Lisans Tamamlama Denklik

Eurostar farkıyla eğitim alacağınız üniversitelerden mezun olduktan sonra YÖK denklik sürecinde sıkıntı yaşamazsınız. Çünkü üniversitelerin YÖK tanınırlığı vardır. Denklik alma sürecinde tek yapmanız gereken fark dersleri almak ve STS sınavına girmektir.

Lisans Tamamlama Fiyatları

Yurtdışında lisans tamamlama ücretleri ülke ve bölüme göre değişiklik gösterebilmektedir. Fakat hukuk fakültesi lisans tamamlama ücretleri 1000$’dan başlamaktadır. Ülke ve bölüm ücretleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için uzmanlarımıza danışabilirsiniz.

#yurtdışındahukukfakültesiokumak #hukuklisanstamamlama #harkovekonomivehukuküniversitesi

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!