DGS Lisans Tamamlama ile Aranda Engel Olmasın

DGS İle Hukuk Fakültesi Zorlukları Nelerdir?

DGS İle Hukuk Fakültesi Zorlukları Nelerdir?

Türkiye’de en çok tercih edilen meslek yüksek okullarının liste başı adalet meslek yüksek okuludur. Çünkü hukuk fakültesinde lisans tamamlama olanağı tanır. DGS sınavı ile öğrenciler 2 yıllık eğitimlerini lisans eğitimine tamamlamak için mücadele ederler? Hukuk DGS zor mu? Evet, bu DGS ile lisans tamamlama hiçte söylendiği kadar kolay bir durum değildir.

DGS sınavı özelikle sözel ve EA bölümlerini ciddi oranda zorlamaktadır. Çünkü matematik, geometri, sayısal mantık sınavda ön plandadır. Toplamda 120 sorudan oluşan bu sınav için verilen süre de son derece kısıtlıdır. Bilgiye yönelik sorulardan oluşan DGS sınavında başarı sıralamasında ön sıralarda yer almak oldukça güçtür. İyi bir sayısal temeli ve yeteneği olmayan sözel ve eşit ağırlık çıkışlı öğrenciler için son derece zor bir eleme sınavıdır.

Bu sınavda sayısalcıların da başarılı olması tamamen sözel yeteneklerini ne derece geliştirdikleri ile doğru orantılıdır. Hukuk kazanabilmek için devlet ve özel üniversiteler genelinde baktığımızda ilk 1000’lerde olmak gerekmektedir. Bu da çok yoğun ve hatta bir yıla sığamayacak bir çalışmaya imza atmak demektir. Hukuk DGS zor mu? Bu durumda evet, DGS’de hukuk fakültesine girebilmek için gerekli puanları elde etmek oldukça zor bir sürece tekabül etmektedir. Her yıl bu sınava girenlerin sayısının da arttığını düşünürsek bu durum çok daha güç bir hal almaktadır. DGS sınavında sadece 1 puan içerisinde bile kıran kırana bir yarış söz konusudur. Hukuk ile DGS zor mu? Bu sorunun yanıtı için bir de hukuk fakültelerinde lisans tamamlama öğrencileri için açılan kontenjan sayılarına bakmak gerekmektedir.gidilmekte ve artma ya da eksilme durumu olabilmektedir. Bu da her sene sınava girecek öğrencinin bir anlamda kaderine kalmış bir durumdur. Tüm bunlardan kendinizi kurtarmak ve bu zor zahmet sınavların streslerinden uzak kalmak için öğrenciler Harkov Ekonomi ve Hukuk Üniversitesini tercih etmektedirler. Öğrenciler Harkov Ekonomi ve Hukuk Üniversitesinde Türkçe, Türk Akademisyenlerden eğitim almakta ve hukuk eğitimlerine 3. Sınıftan devam etmektedirler.


Eurostar Yurtdışı Eğitim kurumları işbirliği ile kayıt alan Harkov Ekonomi ve Hukuk Üniversitesine ön lisans diplomanız ile hemen kayıt olabilir. Eğitiminize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

DGS İle Hukuk Fakültesi Zorlukları Nelerdir?

Puanla
[OY: 2 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!