Adaletten Hukuk Fakültesine Geçiş Yap

Adaletten Hukuk Fakültesine Geçiş Yap

Günümüzde üniversite eğitimi için yapılan giriş sınavları birçoğumuzun istediği alanda uzmanlaşabilmesine engel olmaktadır. Bu sınavlar birçok gencimizin psikolojisini olumsuz etkilemekte ve maddi manevi zarar görmelerine sebep olmaktadır. Bu nedenle öğrencilerimiz sınavsız eğitim alabilecekleri üniversiteler için yurt dışına yönelmektedirler.

Yurt dışında eğitimi tercih eden gençler eğitim kalitesi ve uygun yaşam koşulları sebebiyle Kosova’yı tercih etmektedirler. Priştine Universum Üniversitesi eğitimde çığır açmaya devam ediyor. Adalet bölümü mezunları lisans tamamlama öğrencileri için eşi bulunmaz bir fırsat sunuyor. Türkiye’de adalet meslek yüksek okulunda eğitim almış ve mezun olmuş öğrenciler oldukça zor koşullar ile mücadele ediyor. Eğitimlerinden sonra Hukuk fakültesine geçiş hakkı DGS sınavında ki başarılarına bağlı bu öğrenciler başarması neredeyse imkânsız olan bu sınavda birbirleri ile yarışıyor.

DGS sınavı matematik, Türkçe, Sözel mantık, sayısal mantık, geometri gibi derslerden oluşuyor. 120 soruluk bu zorlu sınavda başarılı olarak en az ilk 1000. Sıralama içerisinde bulunmak gerekiyor. Yüzbinlerce kişi içerisinde ilk 1000 öğrenci arasında yer almakta oldukça zor olsa gerek. Kontenjanların azlığı da oldukça etkili bir durum olarak karşımıza çıkıyor. Engellerle dolu bu yolda hayallerini bir türlü gerçekleştiremeyecek olan gençler yurtdışı eğitim fırsatlarını değerlendiriyor.

Kosovanın Priştine Universum Üniversitesinde yer alan Priştine Universum Üniversitesi Adalet bölümü mezunları lisans tamamlama öğrencileri için %100 Türkçe eğitim olanağı sağlıyor. Öğrenciler direk ön şartsız üniversiteye dikey geçiş yapabiliyorlar. Bu da öğrencilerin zaman kaybetmeden hukuk fakültesi diplomalarına kavuşmalarını sağlıyor. Türkiye’de ki hukuk fakültesi müfredatlarını uygulayan üniversitenin Türkiye denkliği mevcuttur.

Böylece öğrenciler diplomaları ile Türkiye’de mesleklerini icra edebilmektedirler. Üniversite uluslararası akreditasyona sahiptir. Erasmus ve yatay geçiş avantajları da mevcuttur Adalet bölümü mezunları lisans tamamlama üniversitemizde YÖK denkliğine sahip oluyor. Priştine Universum Üniversitesi YÖK tarafından tanınıyor ve bu da öğrencilerin rahatlıkla mesleklerine adım atabilmelerini sağlıyor.

Eurostar ve Point yurtdışı eğitim kurumları işbirliği ile Adalet bölümü mezunları lisans tamamlama mezunları Priştine Universum Üniversitesine Kayıtlarını gerçekleştirebiliyorlar. Bizimle iletişime geçin, hayalleriniz gerçek olsun.