Adaletten Hukuk Fakültesine Geçiş Yap

Adaletten Hukuk Fakültesine Geçiş Yap

Günümüzde üniversite eğitimi için yapılan giriş sınavları birçoğumuzun istediği alanda uzmanlaşa bilmesine engel olmaktadır. Bu sınavlar birçok gencimizin psikolojisini olumsuz etkilemekte ve maddi manevi zarar görmelerine sebep olmaktadır. Bu nedenle öğrencilerimiz sınavsız eğitim alabilecekleri üniversiteler için yurt dışına yönelmektedirler.
Yurt dışında eğitimi tercih eden gençler eğitim kalitesi ve uygun yaşam koşulları sebebiyle Ukrayna’yı tercih etmektedirler. Harkov Ekonomi ve Hukuk Üniversitesi eğitimde çığır açmaya devam ediyor. Adalet bölümü mezunları lisans tamamlama öğrencileri için eşi bulunmaz bir fırsat sunuyor. Türkiye’de adalet meslek yüksek okulunda eğitim almış ve mezun olmuş öğrenciler oldukça zor koşullar ile mücadele ediyor. Eğitimlerinden sonra Hukuk fakültesine geçiş hakkı DGS sınavında ki başarılarına bağlı bu öğrenciler başarması neredeyse imkânsız olan bu sınavda birbirleri ile yarışıyor.
DGS sınavı matematik, Türkçe, Sözel mantık, sayısal mantık, geometri gibi derslerden oluşuyor. 120 soruluk bu zorlu sınavda başarılı olarak en az ilk 1000. Sıralama içerisinde bulunmak gerekiyor. Yüzbinlerce kişi içerisinde ilk 1000 öğrenci arasında yer almakta oldukça zor olsa gerek. Kontenjanların azlığı da oldukça etkili bir durum olarak karşımıza çıkıyor. Engellerle dolu bu yolda hayallerini bir türlü gerçekleştiremeyecek olan gençler yurtdışı eğitim fırsatlarını değerlendiriyor.
Ukrayna’nın Harkov Ekonomi ve Hukuk Üniversitesinde yer alan Harkov Ekonomi ve Hukuk Üniversitesi Adalet bölümü mezunları lisans tamamlama öğrencileri için %100 Türkçe eğitim olanağı sağlıyor. Öğrenciler direk ön şartsız üniversiteye dikey geçiş yapabiliyorlar. Bu da öğrencilerin zaman kaybetmeden hukuk fakültesi diplomalarına kavuşmalarını sağlıyor. Türkiye’de ki hukuk fakültesi müfredatlarını uygulayan üniversitenin Türkiye denkliği mevcuttur.
Böylece öğrenciler diplomaları ile Türkiye’de mesleklerini icra edebilmektedirler. Üniversite uluslararası akreditasyona sahiptir. Erasmus ve yatay geçiş avantajları da mevcuttur Adalet bölümü mezunları lisans tamamlama üniversitemizde YÖK denkliğine sahip oluyor. Harkov Ekonomi ve Hukuk Üniversitesi YÖK tarafından tanınıyor ve bu da öğrencilerin rahatlıkla mesleklerine adım atabilmelerini sağlıyor.
Eurostar ve Point yurtdışı eğitim kurumları işbirliği ile Adalet bölümü mezunları lisans tamamlama mezunları Harkov Ekonomi ve Hukuk Üniversitesine Kayıtlarını gerçekleştirebiliyorlar. Bizimle iletişime geçin, hayalleriniz gerçek olsun.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!