Adalet Mezunuysanız Priştine Universum Üniversitesi Tam Size Göre

Adalet Mezunuysanız Harkov Ekonomi ve Hukuk Üniversitesi Tam Size Göre

Adalet meslek yüksek okulları hukuk eğitimi almak isteyen öğrencilerin ilk durağıdır ülkemizde. Bu nedenle en çok tercih edilen bölümler arasında yer almaktadır. Adalet meslek yüksek okulunda öğrenciler Ceza Hukuku, Medeni Hukuk, İdari Yargı Hukuku, Türk borçlar hukuku, Ticaret Hukuku, Anayasa Hukuku gibi birçok dersi öğrenir ve bir alt yapı oluşturabilirler. Bu öğrenciler eğitimlerine hukuk fakültesinde devam etme hayali kurarlar. Ancak ülkemizde hukuk fakültesi puanları son derece yüksektir. Dikey geçiş sınavı ile öğrencilere lisans tamamlama hakkı veriliyorsa da bu yılda maksimum 1000 kişiye nasip olmaktadır. Yüz binlerce kişi ise açıkta kalarak yerleşememektedir.
DGS sınavı oldukça zor bir sınavdır ve yıllarca hazırlanmak gerekir. 120 soru mevcuttur. Zaman ile yarışılan bir sınavdır. Matematik, geometri ve mantık dersleri mevcuttur. Bu derslerden başarılı olabilmekte oldukça sağlam bir çalışma gerektirmekte bu da temeli eksik olan öğrenci için zaman kaybına yol açmaktadır. Adalet bölümü lisans tamamlama öğrencileri de bu nedenle Harkov Ekonomi ve Hukuk Üniversitesini tercih etmektedir. Çünkü kardeş ülke Ukrayna’nın Harkov şehrinde bulunan bu üniversitemiz Adalet bölümü lisans tamamlama öğrencilerini 3. Sınıftan hukuk fakültesine kabul etmekte ve DGS sınav şartı talep etmemektedir. Öğrenciler üniversitemizden 2 yıl içerisinde mezun olabilmektedirler. Uluslararası akreditasyona sahip üniversitemizin Türkiye’de de denkliği mevcuttur. Ayrıca üniversite Türkçe eğitim verilebilir akreditasyonuna da sahiptir. Bu yüzden Türkiye’den Adalet bölümü lisans tamamlama yapmak isteyen öğrencilerin tercih listesinde en başta yer almaktadır. Tek hayaliniz hukuk fakültesi mezunu olmak ve dünyayı daha adil, yaşanabilir bir hale getirmek ise doğru yerdesiniz. Harkov Ekonomi ve Hukuk Üniversitesinde çok ekonomik yıllık harç ücretleri ile eğitim alabilirsiniz. Hem bütçenizi zorlamadan okur; hem de hukuk fakültesinden mezun olabilirsiniz. Kaçırılmayacak bu eğitim fırsatı için Eurostar yurtdışı eğitim ve Point yurtdışı eğitim kurumları işbirliği ile sürdürülen bu eğitim projesinin birer parçası olabilirsiniz. Ön lisans diplomanız ve transkriptiniz ile başvuruda bulunarak hemen kayıt işlemlerinizi başlatabilme şansına sahipsiniz.
Adalet bölümü lisans tamamlama yılın 12 ayı üniversiteye kayıt olma şansına sahipsiniz. Tek yapmanız gereken diplomalarınız ile bize başvurmak ve hedefinize giden yolda ilk adımı atmak.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!