Adaletten Hukuk Fakültesine Yolculuk Bizimle Başlar

Adalet Meslek Yüksekokulu mezunu olup; hukuk fakültesine geçiş yapmak isteyen öğrenciler için kardeş ülke Bosna Hersek’ten büyük fırsat. DGS, YGS, LYS gibi sınav şartları olmadan, herhangi bir not ortalaması aranmadan hukuk fakültesinde eğitim alabilme olanağı sizi bekliyor. Bosna Hersek’in Travnik şehrine yer alan üniversitemizde dikey geçiş yaparak; 2 yılda hukuk fakültesi mezunu olacaksınız.

Uluslararası Travnik Üniversitesi Adalet lisans tamamlama bölümleri 2016 yılında da birçok öğrenci için hukuk fakültesinde eğitim alma şansını sundu ve sunmaya da devam ediyor. Tamamen Türkçe eğitim, Türkiye’nin en kaliteli hukuk fakültelerinden akademisyenler tarafından veriliyor. Öğrencilerimiz Uluslararası Travnik Üniversitesinde eğitimlerine kaldıkları yerden 3. Sınıftan devam ederek sene kaybı yaşamadan mezun oluyor. Türk Hukuk müfredatının uygulandığı üniversite Türkçe eğitim verebilir akreditasyonuna sahiptir. Bosna Hersek Milli Eğitim Bakanlığı onayı ile bu eğitimleri vermektedir.

Üniversitenin ayrıca Lizbon anlaşması gereği uluslararası akreditasyonu da mevcuttur. Ayrıca Türkiye’den ve Avrupa’dan birçok üniversite ile işbirliği anlaşmaları çerçevesinde erasmus olanakları da bulunmaktadır. Adalet lisans tamamlama bölümleri 2016 yılında son derece ekonomik harçlar ile kayıt yaptırabilmektedirler. 12 ay boyunca kayıt dönemi devam etmekte ve mezun olan öğrenciler bu kayıt sürecinden diledikleri zaman yararlanabilmektedirler. Bu da öğrencilerin hiçbir şekilde sene kaybı yaşamamalarını sağlamak için önemlidir. Çünkü zamanı iyi değerlendirmek ve zaman içerisinde hızlı olabilmek kişiye başarı kapısını açan altın anahtardır. Türkiye’de DGS sınavı oldukça zordur ve sayısalda yüksek başarı gerektirmektedir. Sınav stresi ve hazırlık süreçleri adalet mezunlarının hukuk fakültesi şansını düşürmektedir.

Binlerce kişi arasından ilk 1000’e girmeden hukuk fakültesi hayal olmaktadır. Bunun içinde sayısal ve sözel toplamda 120 sorunun ortalama 90 tanesini doğru yapmak gerekmektedir. Ayrıca kontenjanların kısıtlı olması nedeniyle sınav başarı sırası da önemli olduğundan öğrenciler son derece zorlu ve stresli bir sürece girmektedirler. Tüm bunlardan uzak bir şekilde eğitim alabilmekte Adalet lisans tamamlama bölümleri 2016 sayesinde Uluslararası Travnik üniversitesinde mümkündür.  Hiçbir sınav ve sıralamaya takılmadan öğrenciler önlisans diplomaları ile üniversiteye kayıt olabilmektedirler.

Eruostar ve Point yurtdışı eğitim kurumları işbirliği ile kayıt yaptırabilecek olan Adalet lisans tamamlama bölümleri 2016 öğrencileri bizlere Önlisans diplomaları, transkript, ikametgah ve nüfus cüzdan fotokopisi ile başvurarak bu fırsattan yararlanabilirler.

Travnik Üniversitesi Haritası

Travnik Eğitim Tanıtım Videoları