Adaletten Hukuk Fakültesine Geçişte Büyük Fırsat

Adaletten Hukuk Fakültesine Yolculuk Bizimle Başlar

Adalet Meslek Yüksek okulu mezunu olup; hukuk fakültesine geçiş yapmak isteyen öğrenciler için kardeş ülke Ukrayna’dan büyük fırsat. DGS, YGS, LYS gibi sınav şartları olmadan, herhangi bir not ortalaması aranmadan hukuk fakültesinde eğitim alabilme olanağı sizi bekliyor. Ukrayna’nın Harkov şehrinde yer alan üniversitemizde dikey geçiş yaparak; 2 yılda hukuk fakültesi mezunu olacaksınız.
Harkov Ekonomi ve Hukuk Üniversitesi Adalet lisans tamamlama bölümleri yılında da birçok öğrenci için hukuk fakültesinde eğitim alma şansını sundu ve sunmaya da devam ediyor. Tamamen Türkçe eğitim, Türkiye’nin en kaliteli hukuk fakültelerinden akademisyenler tarafından veriliyor. Öğrencilerimiz Harkov Ekonomi ve Hukuk Üniversitesinde eğitimlerine kaldıkları yerden 3. Sınıftan devam ederek sene kaybı yaşamadan mezun oluyor. Türk Hukuk müfredatının uygulandığı üniversite Türkçe eğitim verebilir akreditasyonuna sahiptir. Ukrayna Milli Eğitim Bakanlığı onayı ile bu eğitimleri vermektedir.
Üniversitenin ayrıca Lizbon anlaşması gereği uluslararası akreditasyonu da mevcuttur. Ayrıca Türkiye’den ve Avrupa’dan birçok üniversite ile işbirliği anlaşmaları çerçevesinde erasmus olanakları da bulunmaktadır. Adalet lisans tamamlama bölümleri son derece ekonomik harçlar ile kayıt yaptırabilmektedirler. 12 ay boyunca kayıt dönemi devam etmekte ve mezun olan öğrenciler bu kayıt sürecinden diledikleri zaman yararlanabilmektedirler. Bu da öğrencilerin hiçbir şekilde sene kaybı yaşamamalarını sağlamak için önemlidir. Çünkü zamanı iyi değerlendirmek ve zaman içerisinde hızlı olabilmek kişiye başarı kapısını açan altın anahtardır. Türkiye’de DGS sınavı oldukça zordur ve sayısalda yüksek başarı gerektirmektedir. Sınav stresi ve hazırlık süreçleri adalet mezunlarının hukuk fakültesi şansını düşürmektedir.
Binlerce kişi arasından ilk 1000’e girmeden hukuk fakültesi hayal olmaktadır. Bunun içinde sayısal ve sözel toplamda 120 sorunun ortalama 90 tanesini doğru yapmak gerekmektedir. Ayrıca kontenjanların kısıtlı olması nedeniyle sınav başarı sırası da önemli olduğundan öğrenciler son derece zorlu ve stresli bir sürece girmektedirler. Tüm bunlardan uzak bir şekilde eğitim alabilmekte Adalet lisans tamamlama bölümleri sayesinde Harkov Ekonomi ve Hukuk Üniversitesinde mümkündür. Hiçbir sınav ve sıralamaya takılmadan öğrenciler ön lisans diplomaları ile üniversiteye kayıt olabilmektedirler.
Eruostar ve Point yurtdışı eğitim kurumları işbirliği ile kayıt yaptırabilecek olan Adalet lisans tamamlama bölümleri öğrencileri bizlere Ön lisans diplomaları, transkript, ikametgah ve nüfus cüzdan fotokopisi ile başvurarak bu fırsattan yararlanabilirler.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!