Priştine Universum Üniversitesinde Açık öğretim Adalet Mezunlarına Lisans Tamamlama Şansı

Harkov Ekonomi ve Hukuk Üniversitesinde AÖF Adalet Mezunlarına Lisans Tamamlama

Harkov Ekonomi ve Hukuk Üniversitesinde AÖF Adalet Mezunlarına Lisans Tamamlama

Aöf adalet lisans tamamlama için en doğru tercih Harkov Ekonomi ve Hukuk Üniversitesidir. YÖK tarafından tanınan üniversitemizde denklik mevcuttur. Eğitim dili Türkçedir ve kendi bakanlığından onaylı Türkçe eğitim verebilir akreditasyonuna sahip bir üniversitedir. Bu nedenle Türk öğrenciler tarafından tercih edilmektedir.

Birçok Türk öğrenci açık öğretim adalet mezunudur ve DGS sınavında takılmaktadır. Çok yüksek düzeyde matematik, geometri ve mantık bilgisi gerektiren bu sınavda başarılı olmak oldukça zordur. Kontenjanlarda sınırlı sayıda olduğundan dikey geçiş yapmak isteyen Aöf adalet lisans tamamlama öğrencileri istedikleri hukuk fakültesine giriş yapamamışlardır. Özel üniversiteler dahil olmak üzere devlet üniversiteleri de bu öğrencileri imkansızı gerçekleştirip kazansalar bile 3. Sınıftan eğitime başlatmamaktadırlar. Bu da öğrenciler için zaman kaybına yol açmaktadır. DGS sınavı kaygısı, stresi öğrencileri umutsuzluğa sürüklemektedir.

Harkov Ekonomi ve Hukuk Üniversitesi tam da bu noktada öğrencilerin imdadına yetişmektedir. Aöf adalet lisans tamamlama öğrencilerimiz DGS, YGS, LYS gibi puan şartları olmadan gönül rahatlığı ile üniversitemize kayıt olabilmekte ve Harkov Ekonomi ve Hukuk Üniversitesinde eğitim alabilmektedirler. Burada Türkçe olarak alacakları eğitim Türkiye’de ki hukuk fakültelerinin ders müfredatı ile aynıdır. Bu nedenle öğrenciler Türkiye’ye döndüklerinde rahatlıkla mesleklerini yapabilmektedirler.

Türkiye’den akademisyenler tarafından eğitimler verilmektedir. Böylece AÖF öğrencileri en ince detayına kadar dil sorunu yaşamadan tüm sorularını sorabilmektedirler. Harkov Ekonomi ve Hukuk Üniversitesi Ukrayna’nın öğrenci şehri Harkov’da yer almaktadır. Şehir Osmanlı mirasının izlerini hala üzerinde taşımaktadır. Öğrenciler burada Türkiye’den çok daha ekonomik şartlarda eğitim alabilmektedirler.
2 yıllık aöf adalet meslek yüksekokulu öğrenciler burada son derece uygun koşullarda konaklayabilmekte ve masraflarını karşılayabilmektedirler. Minimum 65 gün derslere devam ederek geçerli bir diplomaya sahip olabilen Aöf adalet lisans tamamlama öğrencileri eğitimlerini 2 yılda sene kaybı yaşamadan tamamlamaktadırlar.

Eurostar Yurtdışı Eğitim kurumları işbirliği ile Harkov Ekonomi ve Hukuk Üniversitesi öğrencileri kabul etmektedir. Önlisans diploması, transkript ile başvurulabilen bu eğitime yılın 12 ayı kayıt olabilir ve bizlere kayıtlar ile ilgili hemen ulaşabilirsiniz.

 

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]
Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!