Geleceğinize Hukuk Fakültesinde Yön Verin

Hukuk fakültesinde eğitim almak herkesin hayalidir. Daha adil bir dünya için haksızlıklara gelemeyen kişilerin tek tercihi olan bu meslekte eğitim alabilmek ülkemizde YGS-LYS’den son derece yüksek puanlara sahip olmayı gerektirir. Bu nedenle öğrenciler hukuk fakültesine geçiş yapabilecekleri adalet meslek yüksekokulunu tercih ederler. Burada 2 yıl eğitim alıp mezun olduktan sonra girilecek olan DGS sınavı daha kolaymış gibi algılansa da aslında tam tersidir. DGS sınavı matematik, geometri, sayısal ve sözel mantık gibi zorlu dersleri bünyesinde barındırmaktadır. DGS ile geçişte lisans tamamlama olanağı sağlayan üniversiteler için çok az kontenjan verilmektedir. Öğrenciler bu nedenle kıran kırana bir yarışa girmekte ve yüzbinlerce kişiyi geride bırakıp ilk 1000’de yer alabilmek için çabalamak zorunda kalmaktadırlar.

Tüm bu uğraşlar adalet önlisanstan lisans tamamlama yapmak isteyen öğrenciler için oldukça zordur. Bu nedenle öğrenciler yurtdışı eğitime yönelmektedirler. Bosna Hersek öğrencilerimize üniversite kapısını aralayan kardeş ülkemizdir. Öğrencilerimizin sevildiği, misafirperver bir tutumla karşılandığı bu Müslüman ülkede kendi evindeymiş gibi okuma fırsatı mevcuttur. Öğrencilerimiz Türkçe olarak Uluslararası Travnik Üniversitesinde adalet önlisanstan lisans tamamlama yapabilmektedirler. %100 Türkçe olarak verilen dersler Türk hukuk müfredatına uygundur. Uluslararası Travnik Üniversitesinde Türk akademisyenler tarafından dersler işlenmektedir. Üniversitenin Türkiye’de denkliği mevcuttur. Aynı zamanda uluslararası akreditasyona sahiptir. Öğrencilerimiz buradan mezun olduklarında ister Türkiye’de ister Avrupa’da çalışabilmektedirler.  Adalet önlisanstan lisans tamamlama için yılın 12 ayı başvuruda bulunabilir; kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Tamamen Türkçe olarak gerçekleştirilen bu eğitime dilediğiniz an katılabilirsiniz. Eurostar ve Point Yurtdışı eğitim kurumları işbirliği ile gerçekleştirilen bu eğitimlere önlisans diplomanız ile başvurabilirsiniz. Ofisimize gelerek kayı işlemlerinizi başlatabilir; DGS kayıt günlerinde akademisyenlerimiz ile birebir tanışma şansına sahip olabilirsiniz.

Adalet önlisanstan lisans tamamlama değerli bir eğitim projesi olarak iki kardeş ülke arasında gerçekleştirilmektedir. Öğrencilerimiz açısından son derece hedef odaklı bir eğitim gerçekleştirilmektedir. Türk öğrenciler üniversitede el üstünde tutulmakta ve sevgiyle misafir edilmektedirler. Siz de hemen bize ulaşabilir ve bu büyük fırsatı değerlendirerek geleceğinize yön verebilirsiniz.

Travnik Üniversitesi Haritası

Travnik Eğitim Tanıtım Videoları