Eurostar Ve Point Yurtdışı Eğitim Kurumları ile Gerçekleşen Dev Hizmet

Bosna Hersek Türkiye’den giden adalet mezunları için sonuç odaklı bir lisans tamamlama eğitimi projesine imza atıyor. Adalet meslek yüksekokulu öğrencileri YÖK denkliği olan Uluslararası Travnik üniversitesinden mezun olarak hukuk fakültesi mezunu olabiliyorlar. Adalet meslek yüksekokulu lisans tamamlama öğrencileri üniversitemizde 3. Sınıftan eğitime başlayarak; 2 yılda hukuk fakültesi mezunu oluyor.

Adalet meslek yüksekokulu lisans tamamlama Türkiye’de DGS sınavı şartı ile gerçekleşiyor. Ancak Bosna Hersek’te böyle bir sınav ya da başka herhangi bir ön şart bulunmuyor. Öğrenciler tamamen Türkçe olarak; yabancı dil eğitimi gerektirmeden üniversitemizde öğrenim görüyor. Dersler çeviri ile değil %100 Türk hukuk fakültesi profesörleri tarafından veriliyor. Böylece öğrenciler tamamen Türkçe eğitim alarak dil sorunu yaşamadan; zaman kaybetmeden avukatlık mesleğine adımlarını atabiliyorlar. Hakim ya da savcı olmak isteyen öğrenciler de bir an önce bu süreç içerisinde harekete geçme şansına sahip olabiliyorlar. Üniversite öğrencilere uluslararası bir bakış açısı kazandırıyor.

Türk hukukunun yanında evrensel hukuk ile ilgili bilgi birikimine sahip olan öğrenciler burada kariyerlerinin temellerini atmaya başlıyorlar. Kendi çizgisi ve hukukun çizdiği yollar ile dünyaya adalet dağıtacak Adalet meslek yüksekokulu lisans tamamlama öğrenciler bu üniversitede yetişiyor. Uluslararası Travnik Üniversitesi Türk öğrencilere kapılarını açarak iki ülke arasında ki derin bağları pekiştiriyor ve öğrencilerimizi hayallerine kavuşturuyor. Siz de eğitiminize kaldığınız yerden devam edebilir; gelecekte sevdiğiniz mesleği yapabilirsiniz. Türkiye’de ki özel üniversitelerde alacağınız eğitimin 1 yıllık rakamına burada 2 yıl eğitim alarak mezun olabilirsiniz. Bosna Hersek yaşam koşullarının ekonomik olması sebebiyle de en çok tercih edilen Balkan Ülkesi olarak karşımıza çıkıyor ve her yıl Türkiye’den giden binlerce öğrenciye eğitim fırsatı sunuyor. Öğrencilerimiz mavi diploma hakkı kazanarak ister Türkiye’de ister Avrupa’da çalışabiliyor.

Eurostar ve Point yurtdışı eğitim işbirliği ile gerçekleşen bu üniversite eğitimi projesi sayesinde Adalet meslek yüksekokulu lisans tamamlama olan tüm arkadaşlarımız hukuk mezunu olabileceklerdir. Tek yapmanız gereken önlisans diplomanız ve transkriptiniz ile ofisimize gelerek kayıt işlemlerini gerçekleştirmektir.

Travnik Üniversitesi Haritası

Travnik Eğitim Tanıtım Videoları