Adalet Tamamlama Öğrencileri Uluslararası Travnik Üniversitesinde Hukukçu Oluyor

DGS Hukuk Taban Puanları Türkiye’de diğer bölümlere göre en yukarılarda yer almaktadır. Sınava eşit ağırlıktan giren yüzbinlerce öğrenci arasından ilk 1000’e girmek bile hukuk fakülteli olmanın yolunu size açmayabilir. Bu nedenle örgün adalet mezunları da aöf adalet mezunları da oldukça mağdur duruma düşmektedir. Son derece zor olan DGS sınavı yüzünden öğrencilerimiz yıllarca hazırlanmakta oldukları sınavlardan çoğunlukla hüsrana uğramış olarak ayrılmaktadırlar. Türkiye’de adalet mezunlarının hukuk eğitimine geçiş yapması piyango gibi bir durumdur.

Adalet meslek yüksekokulundan mezun olan Türk öğrenciler DGS Hukuk Taban Puanları engeline takılmadan Uluslararası Travnik Üniversitesinde okuyabilmektedirler. Böylece öğrenciler eğitimlerine kaldıkları yerden hiçbir şekilde sene kaybetmeden devam edebilmektedirler. 2006 yılında Bosna Hersek’in vezirler şehri Travnik’te kurulan bu üniversite akademik olarak bir başarıya daha imza atmış ve dünya üniversitesi olma yolunda hareket ederek Türkiye’den gelen öğrencilere eşsiz bir eğitim fırsatı hazırlamıştır. Öğrencilerimiz eğitimlerine burada devam ederek 2 yılda mezun olabilmektedirler. 3. Sınıftan hukuk fakültesine başlayan adalet mezunları alttan dersleri de alarak eğitimlerini hızla bitirebilmektedirler. Zorunlu derslerinin yanında birbirinden kaliteli seçmeli dersler ile de hukuk alanında çok daha başarılı işlere imza atabilecek donanım ve bilgiye sahip olabilirler.

Türkiye’den gelen alanlarında uzman profesörlerden eğitim alan öğrencilerimiz ana dilde hukuk okumanın keyfini yaşıyorlar. Son derece uygun yıllık harç ücretleri ile Bosna Hersek’te huzurlu bir şekilde aile bütçelerini sarsmadan lisans bölümüne devam edebiliyorlar. DGS Hukuk Taban Puanları ile uğraşmak zorunda kalmadan ve DGS sınavı kaygısı yaşamadan öğrencilerimiz burada ön şartsız eğitim alabilirler. Bosna Hersek Uluslararası Travnik Üniversitesi öğrencilerimiz için YÖK denkliği olan bir diploma sahibi olma yolunda son derece önemlidir. Bu nedenle bu eğitim için adalet lisans tamamlama öğrencileri hemen harekete geçmeli ve gelecek hayallerini ertelememelidirler. DGS Hukuk Taban Puanları şartı olmadan öğrencilerimizi kabul eden Uluslararası Travnik Üniversitesine sizleri de bekliyor.

Eurostar ve Point yurtdışı eğitim kurumları işbirliği ile siz de diplomalarınız ile gelerek kayıt yaptırabilir adaletin terazisini eline alan hukukçular arasında yer alabilirisiniz.

Travnik Üniversitesi Haritası

Travnik Eğitim Tanıtım Videoları