Geleceğin Hukukçuları Uluslararası Travnik Üniversitesinde Yetişiyor

Adalet tamamlama öğrencileri önlisans diplomalarını aldıktan sonra eğitimlerini bir adım öteye taşımak ve hukuk alanında ihtisas yapmak için DGS sınavına katılım sağlarlar. Ancak bu son derece zor 120 soruluk sınav neredeyse tamamen matematik sorularına bağlıdır ve matematik temeli olmayanlar için adeta bir eziyet haline gelmektedir. YGS ve LYS’den çok daha zor şartlarda puan alınabilen bir sınav olarak bilinmektedir. Çünkü hem devlette hem de özel de kontenjanlar son derece kısıtlıdır. Ayrıca DGS ile özel üniversite kazanılsa bile yıllık harç ücretleri dudak uçuklatacak değerlere sahiptir. Öğrenciler bu zorlu şartlardan sıyrılarak eğitimlerini tamamlayamamakta ve yüzbinlerce öğrenci adaletten hukuk fakültesine geçememekte ya da geçmek için çabalamaktan vazgeçmektedirler.

Adalet meslek yüksekokulu hukuktan başka örgün eğitimde tercih edilebilecek bir alternatif bölüm hakkı tanımamaktadır. Adalet öğrencileri tüm bu durumdan yurtdışı eğitim ile kurtulabileceklerdir. Öğrencilerin tek yapması gereken bize önlisans diploması ile başvuruda bulunmalıdır. Bosna Hersek Hukuk DGS ücretleri oldukça uygundur ve burada öğrenciler son derece ekonomik fiyatlara eğitim almaktadırlar. Ayrıca öğrencileri Türkiye’de ki gibi 1. Sınıftan değil 3. Sınıftan eğitimlerine devam etmektedirler. Üstelik tamamen Türkçe eğitim verilmektedir. Bosna Hersek Hukuk DGS ücretleri öğrenci ve velilerimizin bütçesini zorlamamaktadır. Yurtdışında eğitim olmasına rağmen son derece ekonomiktir. Ayrıca ülkede ki yaşam koşulları da Türkiye’den çok daha ucuzdur. Aylık 350- 400 Euro’ya konaklama, yeme içme dahil öğrenciler yaşamlarını sürdürebilmekte ve üniversitenin kendisine ait kaliteli yurtlarında kalabilmektedirler. Türkiye’ye olan kısa uçuş mesafesi sayesinde öğrenciler dilediklerinde ailelerini görmek için gelebilmekte; aileler de öğrencileri ile istedikleri zaman Bosna Hersek’in bu güzel Osmanlı şehri Travnik’te yan yana gelebilmektedirler.

Eurostar ve Point yurtdışı eğitim ile birlikte çalışan Uluslararası Travnik Üniversitesi Bosna Hersek Hukuk DGS ücretleri konusunda en minimalize rakamları uygulayarak kardeş ülkemiz olması açısından öğrencilerimize en yüksek ihtimamı göstermektedirler. Bosna Hersek Hukuk DGS ücretleri sayesinde öğrencilerimiz ekonomik koşullarda hukukçu olabilme şansını yakalayabilmektedirler. Sizde hemen önlisans diplomanız ile ofislerimize gelin ve Uluslararası Travnik Üniversitesinde eğitimlerin koşullarını keşfedin.

Travnik Üniversitesi Haritası

Travnik Eğitim Tanıtım Videoları