Geleceğin Hukukçuları Priştine Universum Üniversitesinde Yetişiyor

Geleceğin Hukukçuları Priştine Universum Üniversitesinde Yetişiyor

Adalet tamamlama öğrencileri ön lisans diplomalarını aldıktan sonra eğitimlerini bir adım öteye taşımak ve hukuk alanında ihtisas yapmak için DGS sınavına katılım sağlarlar. Ancak bu son derece zor 120 soruluk sınav neredeyse tamamen matematik sorularına bağlıdır ve matematik temeli olmayanlar için adeta bir eziyet haline gelmektedir. YGS ve LYS’den çok daha zor şartlarda puan alınabilen bir sınav olarak bilinmektedir. Çünkü hem devlette hem de özel de kontenjanlar son derece kısıtlıdır. Ayrıca DGS ile özel üniversite kazanılsa bile yıllık harç ücretleri dudak uçuklatacak değerlere sahiptir. Öğrenciler bu zorlu şartlardan sıyrılarak eğitimlerini tamamlayamamakta ve yüz binlerce öğrenci adaletten hukuk fakültesine geçememekte ya da geçmek için çabalamaktan vazgeçmektedirler.

Adalet meslek yüksek okulu hukuktan başka örgün eğitimde tercih edilebilecek bir alternatif bölüm hakkı tanımamaktadır. Adalet öğrencileri tüm bu durumdan yurt dışı eğitim ile kurtulabileceklerdir. Öğrencilerin tek yapması gereken bize ön lisans diploması ile başvuruda bulunmalıdır. Kosova Hukuk DGS ücretleri oldukça uygundur ve burada öğrenciler son derece ekonomik fiyatlara eğitim almaktadırlar. Ayrıca öğrencileri Türkiye’de ki gibi 1. Sınıftan değil 3. Sınıftan eğitimlerine devam etmektedirler. Üstelik tamamen Türkçe eğitim verilmektedir. Kosova Hukuk DGS ücretleri öğrenci ve velilerimizin bütçesini zorlamamaktadır. Yurtdışında eğitim olmasına rağmen son derece ekonomiktir. Ayrıca ülkede ki yaşam koşulları da Türkiye’den çok daha ucuzdur. Aylık 350- 400 Euro’ya konaklama, yeme içme dahil öğrenciler yaşamlarını sürdürebilmekte ve üniversitenin kendisine ait kaliteli yurtlarında kalabilmektedirler. Türkiye’ye olan kısa uçuş mesafesi sayesinde öğrenciler dilediklerinde ailelerini görmek için gelebilmekte; aileler de öğrencileri ile istedikleri zaman Kosova’nın bu güzel Priştine şehrinde yan yana gelebilmektedirler.

Eurostar ve Point yurtdışı eğitim ile birlikte çalışan Priştine Universum Üniversitesi Kosova Hukuk DGS ücretleri konusunda en minimalize rakamları uygulayarak kardeş ülkemiz olması açısından öğrencilerimize en yüksek ihtimamı göstermektedirler. Kosova Hukuk DGS ücretleri sayesinde öğrencilerimiz ekonomik koşullarda hukukçu olabilme şansını yakalayabilmektedirler. Sizde hemen ön lisans diplomanız ile ofislerimize gelin ve Priştine Universum Üniversitesinde eğitimlerin koşullarını keşfedin.